W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Projekcja filmu „Zimna wojna” w Joanninie

13.09.2021

Zapraszamy na melodramat filmowy z 2018 r. w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, którego projekcja odbędzie się 13 września 2021 r. o godz. 21.00 w Joanninie. W rolach głównych występują Tomasz Kot i Joanna Kulig.

Zimna_wojna

Polski film „Zimna wojna” był nominowany trzykrotnie do Oscara oraz nagrodzony na Festiwalu Filmowym w Cannes. Akcja filmu rozgrywa się w Polsce i we Francji w okresie od końca lat 40-tych do lat 60-tych XX w., a historia opowiada o pełnej pasji miłości kobiety i mężczyzny, którzy poznali się wśród ruin powojennej Polski. Dzieli ich niemal wszystko, a szczególnie pochodzenie i temperament. Od początku wydają się tragicznie niedobrani. Okazuje się jednak, że mimo wszelkich różnic i przeciwności są na siebie skazani i nie są w stanie się rozstać. Raz po raz rozdzielają ich polityka, wady charakteru i nieszczęśliwe zrządzenia losu, podczas gdy zimnowojenna Polska lat pięćdziesiątych, Berlin, Jugosławia i Paryż stanowią tło dla ich historii miłosnej rozgrywającej się w niesprzyjających czasach.

Projekt promujący polską kinematografię realizowany jest w ramach współpracy kulturalnej Ambasady RP w Atenach i Centrum Kultury Urzędu Miasta Joannina. 

Projekcja filmu odbędzie się na dziedzińcu Centrum Kulturalnego „Dimitris Hatzis”, przy zachowaniu obowiązujących zasad dystansu społecznego.

Wstęp dla publiczności jest bezpłatny.