W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Rezydencja artystyczna na wyspie Itaka z udziałem Krzysztofa Candrowicza

28.07.2020

Rozpoczął się międzynarodowy program rezydencji dla artystów fotografii i sztuk wizualnych „Periplus” na wyspie Itaka, który potrwa do 9 sierpnia.

Periplus_poster

Przez 15 dni na wyspie Itaka ośmiu artystów tworzy prace fotograficzne i wizualne, inspirując się historią i atmosferą wyspy. Prace artystyczne, projekty i różnego typu instalacje są prezentowane publiczności podczas wystaw i pokazów realizowanych w czasie trwania programu. 


W projekcie bierze udział polski kurator Krzysztof Candrowicz – inicjator, kurator i koordynator licznych projektów związanych z kulturą w Łodzi i na świecie. Krzysztof Candrowicz jest współzałożycielem Łódź Art Center – organizacji pozarządowej działającej w obszarze przemysłów kreatywnych, dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi - jednego z największych wydarzeń fotograficznych w Europie, założycielem Photo Festival Union – stowarzyszenia 30 festiwali z Europy. Ponadto współzakładał Łódź Design Festival oraz Fabrykę Sztuki – interdyscyplinarną instytucję kultury ulokowaną w postindustrialnych przestrzeniach fabryki Scheiblera w Łodzi. Jego aktywność jest znana i doceniana przez greckich partnerów, z którymi współpracuje od wielu lat.  

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.periplus.photography/
Facebook https://www.facebook.com/periplus.photography

Instagram https://www.instagram.com/periplus_photography/
 

Materiały

PERIPLUS​_PRESS​_RELEASE​_ENG
PERIPLUS​_PRESS​_RELEASE​_ENG.pdf 0.11MB

Zdjęcia (1)