W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wizyta Ambasadora RP na wyspie Samos

24.06.2021

Ambasador Artur Lompart odwiedził 23 czerwca wyspę Samos w związku z realizacją projektu pomocowego dla poszkodowanych w wyniku ubiegłorocznego trzęsienia ziemi.

Ambasador RP z wizytą na Samos 1

Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach programu Polska Pomoc zobowiązało się do pokrycia kosztów remontu Domu Seniora w miejscowości Karlovassi, który ucierpiał z powodu trzęsienia ziemi. Dom Seniora prowadzony jest przez Diecezję Samos i Ikarii i otacza opieką kilkadziesiąt osób w wieku starszym, a także rodziny potrzebujące pomocy.  

Ambasador Artur Lompart został przyjęty przez Metropolitę wysp Samos i Ikaria, Euzebiusza, z którym rozmawiał o trudnej sytuacji mieszkańców wyspy związanej ze skutkami trzęsienia ziemi oraz z funkcjonowaniem ośrodka dla uchodźców. Metropolita wyraził wdzięczność za pomoc ze strony Polski i odniósł się do bliskich relacji jakie jego diecezja utrzymuje z Polskim Kościołem Prawosławnym.

Ambasador spotkał się również z Burmistrzem Karlovassi, z którym wymienił opinie na temat możliwości nawiązania bliższej współpracy wyspy Samos z jednym z polskich miast.  

Zdjęcia (5)