W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uroczystość wręczenia Medali Wojska Polskiego

14.10.2020

Decyzją Ministra Obrony Narodowej RP wysocy rangą oficerowie Greckich Sił Zbrojnych: wiceadmirał Athanasios Panagopoulos i generał brygady Panagiotis Anastopoulos zostali odznaczeni Medalami Wojska Polskiego za zasługi dla promocji dziejów i tradycji Wojska Polskiego za granicą i upamiętnienia polskich i polsko-greckich bohaterów.

Medale_Wojska_Polskiego_2020_13

Ceremonii wręczenia odznaczeń dokonał Ambasador Artur Lompart w asyście Attaché Obrony pułkownika Zbigniewa Rybki.

Obaj odznaczeni oficerowie, po wieloletniej służbie w Siłach Zbrojnych Grecji, zasiadali w zarządzie Muzeum Wojny w Atenach. W tym czasie dali się poznać jako przyjaciele Polski i promotorzy historii Polski i polskiej wojskowości. Efektem naszej owocnej dwustronnej  współpracy była m.in. organizacja wielu wystaw, spotkań i konferencji, projekcje filmów, wydanie publikacji z dziedziny historii polskiej i greckiej wojskowości oraz zawarcie umowy o współpracy pomiędzy Muzeum Wojny w Atenach a Muzeum Wojska Polskiego.

Odznaczonym serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wkład wniesiony w rozwój polsko-greckich relacji.  

Zdjęcia (7)