W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

03.04.2021

Zbliżają się Święta Wielkanocne, najważniejsze ze świąt w kalendarzu chrześcijan. Jest to czas nadziei i radości w oczekiwaniu na Zmartwychwstanie Jezusa.

pisanki4

Jest to jednak kolejny rok, kiedy z powodu pandemii zabraknie tradycyjnych spotkań z rodziną i przyjaciółmi, a część z nas spędzi te święta samotnie i daleko od najbliższych. Tym bardziej potrzebujemy w tym czasie poczucia miłości, bliskości, wzajemnego wsparcia i solidarności.

To wsparcie i solidarność są teraz szczególnie potrzebne naszym Rodakom na Białorusi, wobec których władze tego kraju nasiliły represje z tego tylko powodu, że są Polakami i pragną kultywować nasz język ojczysty i tradycje. Dlatego też łączymy nasze myśli i najlepsze życzenia z Polakami żyjącymi na Białorusi w ramach akcji #WolniPolacynaBiałorusi.

Wszystkim Państwu życzymy dużo zdrowia, spokoju, wzajemnego zrozumienia i optymizmu, abyśmy jak najszybciej pokonali zagrożenia wynikające z pandemii i mogli cieszyć się nawzajem swoją bliskością.

Z wyrazami szacunku,

Ambasador RP w Republice Greckiej
Artur Lompart

Zespół Ambasady RP w Atenach