W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat Ambasady RP w Teheranie na temat epidemii COVID-19 w Iranie

07.06.2020

Koronawirus

Wg aktualnych danych w Iranie zakażonych jest blisko 170 tys. osób i liczba ta stale rośnie (w ostatnich dniach przybywało średnio ok. 3 tys. zakażeń na dobę). Wirus został wykryty we wszystkich prowincjach kraju.

W ramach przeciwdziałania rozszerzaniu się epidemii władze Iranu utrzymują następujące ograniczenia:

- Podróżni wjeżdżający do tego kraju z państw tzw. niskiego ryzyka (poza Hiszpanią, Włochami, Francją, Niemcami, Wielką Brytanią oraz USA) będą poddawani obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie w miejscu pobytu.

- Przy wjeździe, w przypadku stwierdzenia objawów mogących wskazywać na zakażenie COVID-19, konieczne jest poddanie się testowi na obecność wirusa, a następnie oczekiwanie na jego wynik w miejscu pobytu. Decyzje dotyczące dalszego postępowania w potwierdzonych przypadkach zakażenia podróżnych będą na bieżąco podejmowane przez właściwe służby epidemiologiczne.

Miejscowe władze nie przedstawiają kalendarza luzowania obowiązujących obostrzeń. Ze względu na utrzymującą się obecnie najwyższą liczbę stwierdzonych przypadków zakażeń od początku pandemii nie można wykluczyć, iż obowiązujące do niedawna restrykcje zostaną przywrócone.

Informujemy, że Ambasada RP w Teheranie pozostaje otwarta. Konsulat udziela pomocy obywatelom polskim przebywającym w Iranie. Całą dobę dostępny jest dyżurny telefon konsularny: +98 902 910 49 40.

W razie potrzeby Ambasada może nawiązać kontakt z agencjami podróży i wesprzeć obywateli polskich w zdobyciu biletów na połączenia lotnicze do Europy. W przypadku planowania podróży do Iranu należy uwzględnić fakt, iż linie lotnicze, obsługujące międzynawowe połączenia do/z Iranu przed okresem pandemii, nie planują w najbliższym ich przywrócenia. Obecnie dostępnymi są Qatar Airways, MahanAir i IranAir.