W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Odsłonięcie muralu w centrum Dublina upamiętniającego związki polsko-irlandzkie

10.07.2021

W dniu 23 czerwca Burmistrz Dublina Hazel Chu oraz Ambasador RP w Irlandii Anna Sochańska dokonały uroczystej inauguracji muralu polsko-irlandzkiego w centrum Dublina.

Mural

Mural polsko-irlandzki był owocem współpracy polskiej artystki Agnieszki Grandowicz oraz irlandzkiej artystki Uny Woods. W projekcie zostały wykorzystane folkowe elementy sztuki wizualnej obu krajów: symbole kwiatowe z wycinanek kurpiowskich oraz irrlandzka koniczynka. Ponadto, w centrum muralu znalazły sie 2 ptaki popularne w obu krajach (wróbel i szpak). Cały mural utrzymany był w kolorystyce kolorów obu krajów, tj. biel i czerwień oraz zieleń i pomarańcz. W mural są delikaltnie wkomponowane nazwy obu krajów tj Polska i Eire.      

Rada Miasta Dublina przekazała na ten cel lokalizację w centrum miasta Dublina, w wyniku czego mural jest oglądany przez tysiące osób dziennie.

Dla zwiększenia efektu promocyjnego placówka wyprodukowała klip promocyjny z tworzenia muralu przez artystów oraz bogaty materiał zdjęciowy.

Wideo

Zdjęcia (4)