W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

PolskaÉire Festival powraca ze zwiększoną siłą! Świętujcie przyjaźń polsko-irlandzką razem z nami - the craic will be dobry!

29.06.2021

Tegoroczny festiwal odbędzie się równocześnie w Polsce i Irlandii, ze wszystkimi wydarzeniami dostępnymi online w formie streamingów nadawanych z Rudy Śląskiej i Dublina, gośćmi dołączającymi z różnych lokalizacji oraz, mamy nadzieję, widownią na żywo.

PolskaEire

Perłą w koronie tegorocznej edycji będzie Wirtualny Bieg PolskaÉire 2021, na 30. lecie Ambasady RP w Dublinie.

 Bieg ma formę wirtualną więc można go odbyć zarówno w plenerze jak i na domowej bieżni. Do pokonania jest 30km we własnym tempie - można biegać, spacerować lub jeździć na rowerze. Rejestracja jest już otwarta, a bieg trwa do 31 lipca, oprócz satysfakcji i motywacji uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale i koszulki.

Zarejestruj się tutaj: https://eventmaster.ie/event/5BPMSQvsEz.

 

Inne festiwalowe atrakcje to:

17:00 Piątek 2 Lipca – streaming online. Spotkanie z pokoleniem młodych ludzi, którzy posiadają polsko-irlandzkie korzenie. Opowiedzą nam o swoim życiu pomiędzy dwiema kulturami. Rozmowa będzie moderowana wspólnie przez  Ambasador Polski Annę Sochańską i Ambasador Irlandii Emer O’Connell.

18:20 Piątek 2 lipca streaming online. Przeniesiemy się w folkowe klimaty dzięki grupie “Inisowiacy” z zachodniej Irlandii. ,,Inisowiacy” czyli ludzie z wyspy. (Inis – w języku irlandzkim to wyspa, jest to również irlandzka nazwa miasta Ennis).

19:30 Piatek 2 lipca – streaming online. Dzień zakończymy z przytupem, czyli koncertem transmitowanym wprost z Dublina z polskimi oraz irlandzkimi artystami w rolach głównych, z muzyką inspirowaną obydwiema kulturami.

Linki do streamingu na wszystkie wydarzenia online będą dostępne na: https://www.facebook.com/PolskaEire

oraz stronie internetowej: http://www.polskaeire.rudaslaska.pl

Wszystkie godziny powyżej są czasu irlandzkiego - GMT

O festiwalu

Festiwal PolskaÉire powstał w marcu 2015 r. PolskaÉire podkreśla i wspiera polsko-irlandzką przyjaźń oraz wymianę kulturową. Celem festiwalu jest dalsze wzmacnianie więzi między Polską a Irlandią poprzez liczne wydarzenia kulturowe, sportowe i naukowe.

Tegoroczny festiwal jest organizowany przez Polish-Irish Educational Association I Stowarzyszenie Przyjaciół Irlandii „Czarna Koniczyna” z Rudy Śląskiej przy patronacie Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Dublini, Ambasady Irlandii w Warszawie I miasta Ruda Śląska.