W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

#Solidarity40 w Irlandii - klip promocyjny z okazji 40-lecia Solidarności w Polsce oraz irlandzkich obchodów rocznicy

04.09.2020

Zapraszamy do oglądania klipu promocyjnego stworzonego przez Ambasadę RP w Dublinie w celu uczczenia 40. rocznicy utworzenia ZZ Solidarność oraz prezentującego irlandzkie obchody tej rocznicy.

#Solidarność40

31 sierpnia uroczyście świętujemy 40. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych i narodzin Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”, które przyczyniły się do upadku komunizmu i zakończenia zimnowojennego podziału świata.

Ten krótki filmik promocyjny autorstwa Ambaady w Dublinie przypomina irlandzkiemu odbiorcy o wydarzeniach, które doprowadziły do założenia Solidarności w Polsce oraz pokrótce analizuje dziedzictwo tradycji Solidarności w kraju i za granicą. Prezentuje również uroczystości, które miały miejsce w Dublinie w celu uczczenia tej niezwykle ważnej rocznicy.       

 

 

Wideo