W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Spotkanie wiceministra Szymona Szynkowskiego vel Sęk z uczestnikami Akcji „Polonia4Neighbours”

24.06.2020

Podczas wideokonferencji wiceminister Szymon Szynkowski vel Sęk podsumował działania przedstawicieli Polonii, którzy wspierali walkę z pandemią COVID-19.

P4N

24 czerwca odbyło się spotkanie online wiceministra Szymona Szynkowskiego vel Sęka z uczestnikami akcji Polonia4Neighbours. Wideokonferencja posłużyła podsumowaniu dotychczasowego etapu aktywności naszych rodaków organizujących i niosących pomoc oraz wsparcie osobom i środowiskom poza granicami Polski w związku z pandemią COVID-19. W spotkaniu udział wzięły 23 osoby z 14 krajów z 4 kontynentów - przedstawiciele polonijnego środowiska lekarskiego, duchowieństwa, organizacji polonijnych oraz osoby prywatne, m.in. z Wenezueli, Wielkiej Brytanii, Kazachstanu, Meksyku, Irlandii. Minister przekazał podziękowania wszystkim zaangażowanym w realizację działań pomocowych. Dotychczas nasi rodacy zainicjowali lub zrealizowali 163 przedsięwzięcia. Dziękujemy!

 

W spotkaniu wzięła udział również Ambasador RP w Dublinie Anna Sochańska, zaś organizacje zaangażowane w program P4N z terenu Irlandii reprezentowali:  Sławomir Kazek, prezes Midlands Polish Community,  oraz Wojciech Białek, prezes Together-Razem Centre.

Organizacja Midlands Polish Community w ramach kampanii Polonia4 Neighbours zorganizowała  akcję „Face masks and scrubs for Ireland” . Celem przedsięwzięcia było uszycie maseczek oraz kombinezonów ochronnych dla osób, które są na pierwszej linii frontu w walce z COVID-19. Są one przekazywane nieodpłatnie lokalnym instytucjom zgłaszającym się po pomoc, które zatrudniają pielęgniarki i opiekunów osób starszych i chorych do domów opieki itp.

Together-Razem Centre dzięki wolontariuszom wspiera osoby starsze, chore i samotne w formie zrobienia zakupów, czy przyjacielskiej rozmowy. Do akcji włączyli się również wolontariusze z organizacji MyCork. Organizacja TR prowadzi również program TeleAsysty, który obejmuje wykorzystanie komunikacji elektronicznej, aby umożliwić pracownikom TR łączenie się z osobami w celu świadczenia usługi poradnictwa. Ponadto TR realizuje terapie po polsku w Poradni U-Clinic- psychoterapia indywidualna lub grupowa, terapia dla par, psychoterapia uzależnienia i współuzależnienia.

Bardzo dziękujemy wszystkim organizacjom i osobom zaangażowanym w akcję Polonia4Neighbours w Irlandii!

Wideo

{"register":{"columns":[]}}