W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Up V4! – Zapraszamy do obejrzenia tego klipu promocyjnego aby dowiedzieć się więcej o Grupie Wyszehradzkiej (V4) oraz o Europie Środkowej.

01.09.2020

W tym klipie promocyjnym staramy się przedstawić irlandzkiemu odbiorcy koncept Grupy Wyszehradzkiej (V4). Promujemy również region Europy Środkowej wraz z jego dziedzictwem, kulturą i historią.

V4

V4 to polityczny oraz kulturalny sojusz 4 krajów: Czech Polski, Słowacji i Węgier.

W lipcu 2020, Polska objęła roczną prezydencję Grupy Wyszehradzkiej. W celu uświetnienia polskiej prezydencji oraz zbliżającej się 30. rocznicy powstania V4, przypadającej na luty 2021, Ambasada RP w Dublinie przygotowała ten klip, który należy potraktować z przymrużeniem oka.

Aby przybliżyć irlandzkiemu odbiorcy ideę V4 oraz region Europy Środkowej, w klipie wzięli udział „zwykli ludzie” pochodzący z krajów V4, do których dołączyła również Ambasador RP w Dublinie Anna Sochańska, którzy opowiadają o swoich krajach: o ich historii, kulturze, naturze, kuchni, osiągnięciach sportowych i stylu życia.         

Andrea, Aurelia, Dita, Sonia, Marian, Radek i Rafał zasługują na nasze szczególne podziękowania!  

 

Więcej informacji o Polskiej Prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej można znaleźć tutaj: gov.pl/v4presidency 

Więcej informacji o Grupie Wyszehradzkiej: http://www.visegradgroup.eu/  

 

Wideo