W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

W Międzynarodowy Dzień Dziewczynek ambasadorki w Irlandii oddają hołd dziewczętom z Irlandii i z całego świecie.

09.10.2020

Międzynarodowy Dzień Dziewczynek przypada w dniu 11 października. Z tej okazji 15 ambasadorek wysłanych do Irlandii z różnych krajów i kontynentów pragnie przekazać specjalne przesłanie swoim młodszym siostrom - dziewczętom w Irlandii i na całym świecie.

IDG2020

Robią to, by należycie uhonorować Międzynarodowy Dzień Dziewczynek, a także jego główne bohaterki - młode kobiety.
Zainspirowane własnymi doświadczeniami, chcą przekazać przyszłym kobietom przesłanie o samoakceptacji, wierze w siebie i szacunku do siebie.
Film skierowany do dziewcząt w wieku 10-16 lat otwiera tegoroczne motto święta: „Mój głos, nasza równa przyszłość”. Na zakończenie ambasadorki biorące udział w akcji prezentują swoje zdjęcia z młodości.
Ten filmik, opracowany i wyprodukowany przez Ambasadę RP, przedstawia szefowe przedstawicielstw dyplomatycznych z następujących krajów: Brazylia, Bułgaria, Chile, Cypr, Finlandia,  Grecja, Kanada, Kolumbia, Niemcy, Nigeria, Palestyna, Polska, Republika Południowej Afryki, Rumunia i Ukraina.

Ambasador RP w Irlandii Anna Sochańska powiedziała:
„Nasz projekt obchodów Międzynarodowego Dnia Dziewczynek jest mi bardzo bliski. W Ambasadzie zastanawialiśmy się od jakiegoś czasu, jak najlepiej podziękować młodym kobietom z okazji ich (stosunkowo nieznanego) święta. Nie mogę wyobrazić sobie lepszego przesłania niż ten film. Bardzo się cieszę, że moje wezwanie do działania spotkało się z tak zdecydowaną odpowiedzią ze strony moich koleżanek; ich wsparcie i zaangażowanie były kluczowe dla powodzenia tego projektu. Rezultatem jest radosny, podnoszący na duchu, uniwersalny film, który, mamy nadzieję, trafi do serc i umysłów dziewcząt i młodych kobiet w Irlandii, ale także w każdym innym miejscu na świecie. Pragnę powtórzyć ostatnie słowa naszego przesłania, aby jeszcze silniej przemówiły do naszych młodszych sióstr: „Nie zapomnij - świat jest w Twoich rękach!”

Więcej informacji na temat Międzynarodowego Dnia Dziewczynek można znaleźć pod adresem: https://en.unesco.org/commemorations/internationaldaygirlchild

Wideo