W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat bezpieczeństwa

11.05.2021

W związku z atakami rakietowymi na terytorium Izraela oraz eskalacją działań militarnych w Strefie Gazy, Ambasada RP w Tel Awiwie stanowczo odradza wszelkie podróże do Strefy Gazy i obszarów bezpośrednio z nią graniczących oraz przypomina podstawowe zasady reagowania w przypadku alarmu.

Uwaga

W przypadku zagrożenia atakiem rakietowym uruchamiane są syreny alarmowe (dźwięk ciągły modulowany), po usłyszeniu których należy udać się niezwłocznie do schronu (zlokalizowanego w mieszkaniu lub budynku, a także w miejscach publicznych – oznaczone pomarańczowymi znakami „public shelter”) i przebywać w nim 10 minut od momentu wyłączenia syren. Szczegółowe informacje możecie Państwo znaleźć w załączonym pliku.

W związku z demonstracjami i zamieszkami, w szczególności w Jerozolimie, Ambasada RP w Tel Awiwie stanowczo zaleca unikanie wszelkich zbiegowisk publicznych oraz bezwzględne stosowanie się do poleceń służb porządkowych.

Zachęcamy do korzystania z serwisu Odyseusz wszystkich, którzy przebywają lub planują pobyt poza granicami Polski, w tym także w Izraelu. W przypadku wystąpienia sytuacji nadzwyczajnych za granicą, Ministerstwo Spraw Zagranicznych będzie mogło nawiązać z Państwem kontakt, a także udzielić niezbędnych informacji oraz pomocy. W sytuacjach nagłych istnieje możliwość kontaktu z konsulem w Tel Awiwie pod numerem telefonu dyżurnego:

Numer alarmowy wybierany z lokalnego telefonu stacjonarnego lub komórkowego: 0-54-744-4106.
Numer alarmowy wybierany z Polski lub z polskiego telefonu komórkowego zagranicą: 0-0972-54-744-4106.

Materiały

Informacja dotycząca postępowania w razie alarmu rakietowego
Informacja​_dotycząca​_postępowania​_w​_razie​_alarmu​_rakietowego.pdf 0.41MB