W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ostrzeżenie dla wnioskodawców wizowych

07.10.2021

Wydział Konsularny i Polonii Ambasady RP w Tel Awiwie odnotował w ostatnim czasie przypadki fałszywych wiadomości e-mail i wiadomości tekstowych wysyłanych do klientów wizowych tutejszego urzędu konsularnego. Osoby stojące za fałszywymi wiadomościami podszywają się pod pracowników Ambasady, dlatego aby uniknąć oszustwa prosimy o zapoznanie się z procedurą i wymaganiami wizowymi dostępnymi na stronie internetowej placówki.

komunikat

Wydział Konsularny i Polonii Ambasady RP w Tel Awiwie zdecydowanie odradza podejmowania kontaktu i korzystania z usług biur podróży lub pośredników pracy twierdzących, że mają jakiekolwiek powiązania i szczególne kontakty z pracownikami Ambasady, a także osób oferujących specjalne zaświadczenia lub inne dokumenty w sprawach wizowych rzekomo wydane i podpisane przez członków personelu dyplomatyczno-konsularnego Ambasady.

Jednocześnie informujemy, że oficjalna wymiana korespondencji jest prowadzona przez personel konsularny placówki wyłącznie z oficjalnego adresu e-mail: telaviv.konsul@msz.gov.pl lub innego konta w domenie @msz.gov.pl. Podkreślamy, że personel konsularny tut. placówki nie komunikuje się z wnioskodawcami za pomocą popularnych komunikatorów typu WhatsApp, Messenger czy innych. Dane kontaktowe Wydziału Konsularnego i Polonii znajdują się na stronie internetowej Ambasady: https://www.gov.pl/web/izrael/ambasada. Informacje otrzymane z innych źródeł należy traktować jako próbę oszustwa pochodzącą od podmiotów nieuprawnionych.

Podkreślamy, że wnioski o wydanie wizy krajowej typu D (w celu podjęcia pracy lub nauki) od obywateli Palestyny mogą zostać przyjęte korespondencyjnie tylko po uprzedniej e-mailowej weryfikacji wszystkich wymaganych dokumentów. Wyłącznie po pozytywnej weryfikacji dokumentów przez pracownika Wydziału Konsularnego i Polonii, aplikant otrzyma dalsze instrukcje jak złożyć wniosek.

Wyczerpujące informacje na temat procedury ubiegania się o wizę i wszelkie wymagania w tym zakresie są ujednolicone dla wszystkich osób ubiegających się o wizę i jasno opisane na stronie internetowej Ambasady: https://www.gov.pl/web/izrael/wizy. Żadnemu z wnioskodawców nie zapewnia się specjalnego trybu procedowania jego sprawy.

Ambasada nie pobiera żadnych dodatkowych opłat poza opłatą za złożenie wniosku o wydanie wizy (obecnie 316 ILS).

Ambasada nigdy nie zwraca się z prośbą o uiszczanie dodatkowych opłat za prawidłowe ubezpieczenie podróżne, dokumenty do podjęcia pracy/studiów lub innych powiązanych z przekraczaniem granic i restrykcjami w związku z pandemią COVID-19.

{"register":{"columns":[]}}