W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wydział Konsularny wstrzymuje przyjmowanie klientów konsularnych

17.07.2020

Mając na względzie decyzję władz izraelskich o zamknięciu urzędów dla obsługi interesantów w związku z rosnącym zagrożeniem epidemicznym na terenie telawiwskiego okręgu konsularnego Wydział Konsularny Ambasady RP w Tel Awiwie zaprzestaje przyjmowania interesantów z dniem 20 lipca 2020 r. do odwołania.

Uwaga

Powyższe ograniczenie dotyczy zarówno przyjmowania nowych wniosków, jak i wydawania dokumentów w sprawach już prowadzonych.

Przyjmowanie klientów konsularnych zostanie ograniczone wyłącznie do uzasadnionych i nagłych przypadków, przy czym priorytet zostanie przyznany obywatelom polskim znajdującym się w sytuacjach, wymagających podjęcia niezwłocznego działania. Wydzial Konsularny pozostaje również do Państwa dyspozycji w trybie korespondencyjnym. Obsługiwane są połączenia telefoniczne i skrzynka poczty elektronicznej.

W okresie obowiązywania wyżej wskazanego środka zapobiegawczego zostały odwołane wszystkie wizyty zarejestrowane w systemie e-Konsulat, a nowe wizyty nie będą udostępniane.

Wydział Konsularny skontaktuje się ze wszystkimi zarejestrowanymi wnioskodawcami, informując o odwołaniu ich wizyt oraz o tym, że osoby te zostaną po przywróceniu zwykłej organizacji pracy urzędu powiadomione o możliwości i zasadach priorytetowego przyjęcia wniosków bez konieczności ponownej rejestracji terminów w systemie e-Konsulat. Rozwiązanie to zostanie zaoferowane osobom, których wizyty zostały zarejestrowane do dnia 17 lipca 2020 r. go godziny 12:00 czasu lokalnego włącznie. Wizyty zarejestrowane na okres objęty zawieszeniem po tej godzinie będą traktowane jak niedokonane.

Z chwilą przywrócenia obsługi bezpośredniej klientów konsulanrych informacja w tym zakresie zostanie opublikowana na stronie internetowej ambasady.