W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Warunki wjazdu do Jordanii

22.06.2021

Informujemy, że wjazd do głównych miejsc turystycznych: Akaby, Petry, Wadi Rum pozostaje tylko dla turystów, którzy na 21 dni wcześniej przyjęli I dawkę szczepionki COVID-19 lub przyjęli jej obie dawki.

Komunikat

Warunki wjazdu

Wszyscy przylatujący (z wyjątkiem osób legitymujących się paszportem dyplomatycznym), mają obowiązek:

  1. Posiadania negatywnego wyniku testu PCR Covid-19 na max. 72 godz. przed planowanym przylotem (nie dotyczy dzieci poniżej 5 r.ż)

  2. Posiadania ubezpieczenia z klauzulą pokrywającą koszty leczenia COVID 19;

  3. Test PCR jest wymagany po przylocie, a każdy pasażer musi się zarejestrować (wygenerować specjalny QR kod) i zapłacić kwotę 28 JOD za pośrednictwem portalu https://www.visitjordan.gov.jo

  4. Wypełnienie deklaracji dotyczącej stanu zdrowia (www.carc.jo).

  5. Wjazd do głównych miejsc turystycznych: Akaby, Petry, Wadi Rum tylko dla turystów, którzy na 21 dni wcześniej przyjęli I dawkę szczepionki COVID-19 lub przyjęli jej obie dawki. 

  6. Pełen cykl szczepień zwalnia z obowiązku przeprowadzenia testu PCR po przylocie do Jordanii (nie z testu PCR przeprowadzanego na 72 godz. przed wylotem).

 

Więcej informacji dot. aktualnych warunków wjazdu do Jordanii znajduje się na stronie MSZ w zakładce Informacje dla podróżujących.