W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Upamiętnienie 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej w Saint-Sauveur-de-Monts

11.08.2020

Ambasador RP w Kanadzie Andrzej Kurnicki wraz z przedstawicielami Ambasady oraz Polonii złożył hołd zasłużonym Polakom spoczywającym na cmentarzu w Saint-Sauveur-de-Monts.

Obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej (Saint-Sauveur-de-Monts)

W ramach obchodów 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, w dniu 11 sierpnia 2020 r. na cmentarzu w Saint-Sauveur-de-Monts (Quebec) Ambasador RP w Kanadzie Andrzej Kurnicki w towarzystwie Attaché Obrony kmdr. Krzysztofa Książka, Konsula RP w Ottawie Jacka Bryniaka, Prezesa Instytutu Naukowego im. Oskara Haleckiego w Kanadzie dr inż. Aleksandra Macieja Jabłońskiego oraz pracowników Ambasady RP w Ottawie złożył kwiaty i zapalił znicze na grobach żołnierzy biorących udział w wojnie z Bolszewikami 1919-1920 oraz urzędników państwowych, którzy tworzyli struktury nowego państwa. Hołd oddano m.in. gen. dyw. Antoniemu Szyllingowi, por. Tadeuszowi Brzezińskiemu, ppłk. Andrzejowi Liebich, mjr. Alexsandrowi Zamoyskiemu, por. Stanisławowi Siemienskiemu-Lewickiemu oraz Ministrowi Spraw Zagranicznych RP (1943-44) Tadeuszowi Romerowi i Posłowi RP Władysławowi Babińskiemu.