W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Bożonarodzeniowa kartka dla weterana

09.12.2021

kbdlaweterana

Wspólnymi siłami Ambasady RP w Ottawie, w tym Referatu ds. Konsularnych i Polonii oraz Attachatem Obrony zorganizowano i zrealizowano akcję pt. „Kartka Bożonarodzeniowa dla Polskiego Weterana‘’. Akcja została ogłoszona na początku listopada i trwała do 7 grudnia 2021 r. Placówka zwróciła się do młodszych uczniów polskich szkół w prowincji Ontario, a także młodzieży Polonijnej z prośbą o wykonanie bożonarodzeniowej kartki dla weterana.

KArtki obecnie zostały rozesłane do weteranów z prowincji Ontario. W akcji wzięli udział  harcerze, uczniowie polskiej szkoły im. W. Podoskiego  w Ottawie oraz uczniowie polskiej szkoły im. Józefa Hallera w Toronto. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominkowe paczki. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko w środowisku młodzieży szkolnej, ale zyskała duży rozgłos wśród całej Polonii kanadyjskiej.

Poandto TVP Polonia przeprowadziła wywiad z panią Agatą Wrzoł-Kurnicką, żoną Ambasadora RP w Ottawie i inicjatorką akcji oraz Attaché Obrony, komandorem Krzysztofem Książkiem. Wyemitowano reportaż pt. „Wyjątkowe życzenia  dla weterana” na kanale TVP Polonia.

Link do reportażu https://polonia24.tvp.pl/57338836/wyjatkowe-zyczenia-dla-weteranow .

 

{"register":{"columns":[]}}