W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Inauguracja Prezydencji Niemiec w Radzie UE w Toronto

30.07.2020

Konsul Generalny Krzysztof Grzelczyk uczestniczył w pierwszym nieformalnym spotkaniu zorganizowanym przez Konsula Generalnego RFN w Toronto w związku z objęciem przez Niemcy Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w II połowie 2020 r. (1 lipca – 31 grudnia 2020).

Inauguracja Prezydencji Niemiec w Radzie UE w Toronto

W spotkaniu wzięli udział: Konsul Generalny Chorwacji, Konsul Generalny Dani, Konsul Generalny Francji, Konsul Generalny Austrii, Konsul Generalna Niderlandów oraz szef gabinetu Premiera Ontario.

Spotkanie było doskonałą okazją do prezentacji planów prezydencji niemieckiej, jak również omówienia współpracy polsko-kanadyjskiej współpracy na forum Unii Europejskiej.

Priorytety prezydencji niemieckiej wynikają z jej motta: „Razem na rzecz odbudowy Europy”.

Prezydencja niemiecka w Radzie UE skupi się bezpośrednio na przezwyciężaniu pandemii Covid-19. Jej cele to: zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa, wspieranie odbudowy europejskiej gospodarki i wzmacnianie spójności społecznej w Europie. W dążeniu do tych celów Niemcy chcą opierać się na wspólnie uzgodnionych działaniach, europejskiej solidarności i wspólnych wartościach.

Więcej informacji nt. Prezydencji w Radzie UE: https://www.consilium.europa.eu/pl/council-eu/presidency-council-eu/

Więcej informacji nt. niemieckiej Prezydencji w Radzie UE: https://www.eu2020.de/eu2020-en