W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat dot. zasad kwarantanny w Kanadzie (od 5 lipca 2021 r.)

05.07.2021

Z dniem 5 lipca 2021 r. zmieniły się zasady przekraczania granicy dla w pełni zaszczepionych Kanadyjczyków oraz posiadaczy karty pobytu (PR card).

cov

Przypominamy, że cudzoziemcy przyjeżdżający w celach turystycznych (non-essential)  nadal nie zostaną wpuszczeni do Kanady.

Zgodnie z nowymi regulacjami z kwarantanny zwolnieni są w pełni zaszczepieni obywatele kanadyjscy oraz posiadacze karty stałego pobytu (PR card).

  • ww. osoby są zwolnione z kwarantanny po przekroczeniu granicy kanadyjskiej, jeśli są w pełni zaszczepione szczepionką uznawaną w Kanadzie (Pfizer-BioNTech, AstraZeneca/COVISHIELD, Moderna, Janssen - J&J);
  • upłynęło 14 dni od pełnego szczepienia (przyjęcia 2 dawki lub 1 dawkowej szczepionki);
  • nadal konieczne jest wykonanie testu PCR najwcześniej na 72 godz. przed planowanym lotem do Kanady;
  • konieczne jest posiadanie aplikacji ArriveCAN – wersja z lipca 2021 r. i jej wypełnienie przed wylotem;
  • w aplikacji ArriveCAN należy zeskanować (zamieścić fotografię) dowód szczepienia (w języku angielskim lub francuskim); wskazane jest również posiadanie wersji papierowej.

 

Z kwarantanny nie są zwolnione niezaszczepione dzieci w pełni zaszczepionych rodziców. Takie dzieci podlegają obowiązkowej 14 - dniowej kwarantannie i są zobowiązane do zrobienia testu w 8 dniu kwarantanny.

 

UWAGA: przed planowaniem podróży do Kanady prosimy dokładnie zapoznać się z regulacjami kanadyjskimi, przede wszystkim sprawdzić kategorie osób uprawnionych do wjazdu do Kanady.

Kanadyjska straż graniczna ostatecznie podejmuje decyzje dotyczące zwolnienia z kwarantanny na podstawie informacji przedstawionych w momencie wjazdu do Kanady.

Szczegóły na stronie: https://travel.gc.ca/travel-covid/travel-restrictions/covid-vaccinated-travellers-entering-canada