W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Rozpoczynamy zapisy „Noc w Bibliotece”!

09.10.2020

Już po raz trzeci Konsulat Generalny RP w Toronto oraz Biblioteka Polska im. S. Bąka przy Centrum Kultury Polskiej im. Jana Pawła II w Mississaudze zapraszają najmłodszą Polonię do udziału w wydarzeniu „Noc w Bibliotece”. Gościem specjalnym tegorocznej edycji – w tym roku w formie wirtualnej – będzie autorka książek dla dzieci, Agnieszka Frączek. Tematyka tegorocznej edycji „Nocy w Bibliotece” to „Klimat na czytanie”.

logo

Wydarzenie odbędzie się 9 października 2020 r. (piątek), od godziny 19:00 do 23:00 w Polskim Centrum Kultury im. JPII w Mississaudze (4300 Cawthra Rd., Mississauga). Zapraszamy do udziału dzieci w wieku 8-12 lat.

Zgłoszenia dzieci do udziału w Nocy w Bibliotece przyjmuje koordynatorka wydarzenia, Jolanta Grzelczyk: jolanta.grzelczyk@msz.gov.pl

Liczba miejsc jest ograniczona.

Partnerzy Projektu: Biblioteka Polska im. S. Bąka OMI, Polskie Centrum Kultury im. JPII w Mississaudze, ZNP, Oddział Mississauga, Eddie’s Meat and Deli Market.

*ze względu na obostrzenia związane z pandemią, w tym roku dzieci nie nocują w bibliotece

 

Kilka słów o autorce, Agnieszce Frączek:

Doktor habilitowana językoznawstwa, germanistka i leksykografka. W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Pisze m.in. o homonimach (Kanapka i innych wierszy kapka) i homofonach (Jedna literka, a zmiana wielka) czy przysłowiach (Gdzie przy słowie jest przysłowie). W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi (Byk jak bykZłap byka za rogi). Stworzyła także serię książek logopedycznych. Jest laureatką nagrody Edukacja 2008, wyróżnienia Duży Dong przyznawanego przez Polską Sekcję IBBY oraz nagrody im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz, a w 2019 roku otrzymała tytuł Ambasadora Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej.

(materiały ze strony www.wydawnictwoliteratura.pl)