W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Obowiązek przedstawienia negatywnego testu na COVID-19 przed podróżą do Kanady

04.01.2020

koronowarius

UWAGA!

Od 7.01.2021 r. władze Kanady wprowadzają obowiązek przedstawienia negatywnego testu na COVID-19 przez pasażerów powyżej 5 roku życia lecących do Kanady.

Dowód na posiadanie negatywnego wyniku testu laboratoryjnego będzie musiał być przedstawiony linii lotniczej przed wejściem na pokład samolotu do Kanady. Test należy przeprowadzić przy użyciu testu łańcuchowej reakcji polimerazy molekularnej COVID-19 (PCR) i należy go wykonać w ciągu 72 godzin przed planowanym wylotem.

Przedstawienie negatywnego wyniku testu nie zwalnia z obowiązku odbycia 14 dniowej kwarantanny po przylocie.

Szczegóły znajdują się w informacji prasowej Ministerstwa Transportu Kanady. Szczegółowych informacji będą udzielały także linie lotnicze.

Od 21 listopada 2020 roku władze Kanady wprowadzają obowiązek korzystania z aplikacji/portalu ArriveCAN przez osoby podróżujące do Kanady drogą lotniczą. Szczegółowe informacje na temat ArriveCAN znajdują się tutaj - https://www.canada.ca/.../coronavirus.../arrivecan.html (w języku angielskim i francuskim) oraz na stronie Polska w Kanadzie - https://www.gov.pl/.../koronawirus---aktualne-informacje...

Do odwołania władze kanadyjskie wprowadziły obowiązek posiadania podczas podróży lotniczych (międzynarodowych i lokalnych), niemedycznych masek lub osłon twarzy zakrywających usta i nos.

Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat sytuacji w kanadyjskich prowincjach w związku z zagrożeniem SARS-CoV-2 - https://www.gov.pl/.../informacje-nt-sytuacji-w....

---

Światowa Organizacja Zdrowia uznała epidemię wywołaną wirusem SARS-CoV-2 za pandemię.

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną COVID-19 na świecie spowodowaną dynamicznym narastaniem liczby zakażeń i zachorowań wywołanych wirusem SARS-CoV-2 MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne.

Podejmując decyzję o wyjeździe, należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

Zachęcamy do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem przed wyjazdem za granicę. Aktualne komunikaty oraz wytyczne można znaleźć na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Światowej Organizacji Zdrowia oraz Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

W ramach zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa (SARS-CoV-2), władze Kanady wprowadziły czasowe ograniczenia wjazdu na terytorium Kanady. Szczegółowe informacje oraz wyjątki od ograniczeń znajdują się na stronie urzędu ds. Imigracji, Uchodźców i Obywatelstwa (Immigration, Refugees and Citizenship Canada) - https://www.canada.ca/.../travel-restrictions-exemptions... (w języku angielskim i francuskim).