W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Rodzinny Piknik Czytelniczy połączony z Narodowym Czytaniem w Konsulacie Generalnym RP w Toronto

13.09.2020

13 września 2020 r. Konsulat Generalny RP w Toronto po raz trzeci zorganizował Rodzinny Piknik Czytelniczy połączony z Narodowym Czytaniem. Impreza plenerowa odbyła się w ogrodzie Konsulatu i skierowana była do szerokiego grona odbiorców polonijnych, a zwłaszcza do rodzin z dziećmi.

Prezentacja fragmentów "Balladyny"

W tym roku zebrani licznie uczestnicy czytali fragmenty „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Lektura ta została wybrana do tegorocznej edycji Czytania przez Parę Prezydencką. Uczennice szkoły polskiej wystąpiły z przygotowaną przez siebie inscenizacją tekstu oraz recytacją wiersza. Oprócz „Balladyny” młodzież i dorośli czytali także inne wiersze polskich autorów, a program literacki urozmaicił występ muzyczny, warsztaty artystyczne dla dzieci, a także kiermasz książek polskich. Koordynatorką projektu jest Jolanta Grzelczyk z Konsulatu Generalnego RP w Toronto. Całość poprowadziła redaktorka Radia 7 Toronto, Agata Kusznirewicz.

 

Partnerami wydarzenia byli: Związek Nauczycielstwa Polskiego (Oddział Mississauga), Biblioteka Polska im. S. Bąka w Mississaudze, Federacja Polek w Kanadzie (Ogniwo 24 w Mississaudze), Radio 7 Toronto, Radio Polonia Toronto.

 

Piknik Czytelniczy i Narodowe Czytanie było kolejną okazją do promocji języka polskiego i literatury polskiej w ramach prowadzonego już trzeci rok przez placówkę projektu „Czytam po polsku”.

 

Fotografie: Peter Figura oraz Konsulat Generalny RP w Toronto.

Zdjęcia (29)