W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Spotkanie V4 – inauguracja polskiego przewodnictwa w Konsulacie Generalnym RP w Toronto

20.07.2020

20 lipca w Konsulacie Generalnym RP w Toronto odbyło się spotkanie inaugurujące Polską Prezydencję w Grupie Wyszehradzkiej, która rozpoczęła się 1 lipca 2020 r.

1

W spotkaniu udział wzięli: Krzysztof Grzelczyk - Konsul Generalny RP w Toronto, Valér Palkovits - Konsul Generalny Węgier w Toronto, David Müller – Kierownik Sekcji Ekonomicznej w Konsulacie Generalnym Republiki Czeskiej w Toronto.
 

Konsul Generalny Krzysztof Grzelczyk przedstawił program polskiej prezydencji, hasłem przewodnim której jest "Powrót na własciwe tory" (Back on track).  Naszym celem jest nie tylko przyczynienie się do ożywienia gospodarczego i powrotu do działań sprzed pandemii, ale również przywrócenie zaufania i solidarności w trudnych czasach.

Działania skupiać się będą wokół czterech priorytetów:

·                  silna Grupa Wyszehradzka w silnej Europie,

·                  powrót do (nowej) normalności po pandemii COVID-19,

·                  kontakty międzyludzkie, działania na rzecz integracji i spójności wewnątrz samej V4,

·                  rozwijanie współpracy cyfrowej i innowacyjnej.

 

Spotkanie było okazją do promocji polskiego przewodnictwa V4 w Toronto, podkreślenia wagi współpracy grupy nie tylko w Europie, ale również w Kanadzie.

Konsul Generalny Krzysztof Grzelczyk podkreślił również, że w trakcie polskiej prezydencji przypadnie wyjątkowa rocznica 30-lecia powstania Grupy Wyszehradzkiej (15 lutego 1991).

Więcej informacji nt. polskiej Prezydencji V4 na stronie: https://www.gov.pl/web/V4prezydencja