W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacja na temat funkcjonowania Konsulatu Generalnego RP w Toronto w związku z wprowadzeniem stanu wyjątkowego w prowincji Ontario

13.01.2021

1

Szanowni Państwo,

W związku z panującą sytuacją pandemiczną i wprowadzeniem z dniem 14 styczna 2021 r. stanu wyjątkowego  (2nd stage of emergency, stay-at-home order) w prowincji Ontario informuję, że Konsulat Generalny RP ograniczył bezpośrednią obsługę interesantów, z zachowaniem dostępności do usług konsularnych w sytuacjach pilnych, po uprzednim umówieniu wizyty telefonicznie (+ 1 416 252 5471).

W praktyce oznacza to:

- brak możliwości umawiania się na wizyty w systemie e-konsulat (sprawy paszportowe, prawne, obywatelskie);

- przyjmowanie interesantów jedynie w celu udzielenia pomocy konsularnej dla obywateli RP;

- odbiór paszportu – wyłącznie po umówieniu terminu telefoniczne (po uprzednim otrzymaniu informacji, że paszport jest gotowy do odbioru).

 

Służby konsularne są w pełnej gotowości w sytuacjach alarmowych i wymagających natychmiastowej interwencji:

·        email: toronto.kg.dyzurny@msz.gov.pl

telefon w godzinach pracy urzędu: 416 252 5471

·        telefon alarmowy poza godzinami pracy urzędu: 647 226 1675

 

Aktualne informacje nt. koronawirus TUTAJ

 

Prosimy Państwa o cierpliwość i zrozumienie oraz zachęcamy do troski o zdrowie własne i Państwa Bliskich zgodnie z zaleceniami władz federalnych i prowincjonalnych.

Krzysztof Grzelczyk
Konsul Generalny RP