W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wideo-konferencja Stowarzyszenia Studentów Studiów Europejskich Uniwersytetu Toronto z udziałem państw V4.

06.11.2020

Konsul Generalny Krzysztof Grzelczyk wziął udział w wideo-konferencji ze studentami Uniwersytetu Torontońskiego. Tematem przewodnim konferencji były kwestie konsularne oraz sprawy ekonomiczne w czasie pandemii.

1

Wideokonferencja odbywała się w ramach cyklu „rozmów z dyplomatami”, które zainicjowało i z powodzeniem cyklicznie organizuje Stowarzyszenie Studentów Studiów Europejskich na Uniwersytecie Toronto (The European Studies Students' Association).

Panelistami konferencji, która odbyła się 6 listopada 2020 r. byli dyplomaci państw Grupy Wyszehradzkiej, w której Polska sprawuje obecnie roczne przewodnictwo. Państwa V4 reprezentowali: Konsul Generalny RP, Konsul Generalny Węgier, Ambasador Słowacji oraz wicekonsul Czech.

Studenci-uczestnicy wideo-konferencji dopytywali o działania konsulatów podczas pandemii, pomocy oferowanej naszym obywatelom i współpracy pomiędzy placówkami oraz lokalnymi decydentami. Tematem rozmowy była również wymiana handlowa i sytuacja ekonomiczna naszych państw. Konsul Grzelczyk przedstawił studentom założenia i realizacje bezprecedensowej akcji #LOTdoDomu oraz działania podejmowane w ramach inicjatywy #Polonia4Neighbours.

Zdjęcia (2)