01.12.2022

W dniu 1 grudnia 2022 roku funkcjonariusz KM PSP w Białymstoku kpt. Rafał Sieliwoniuk brał udział w spotkaniu wyróżniających się strażaków – sportowców z całego kraju, które odbyło się w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Przybyli na spotkanie funkcjonariusze osiągali sukcesy na szczeblu krajowym i międzynarodowym w wielu dyscyplinach sportowych. W spotkaniu uczestniczyli Komendant Główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak wraz z zastępcami: nadbryg. Adamem Konicznym, nadbryg. Arkadiuszem Przybyłą oraz dyrektorem Biura Edukacji KG PSP st. bryg. Tomaszem Naczasem. Na spotkaniu podsumowano sportowy rok 2022 w Państwowej Straży Pożarnej. Komendant Główny podziękował funkcjonariuszom za reprezentowanie Państwowej Straży Pożarnej, wręczył wyróżnienia każdemu sportowcowi oraz życzył dalszych sukcesów.

Sukcesy kpt. Rafała Sieliwoniuka w bieżącym roku to:

• powołanie do reprezentacji województwa podlaskiego na XXX Świętokrzyski Turniej w Dwuboju Pożarniczym, który odbył się 2 czerwca 2022 roku. Funkcjonariusz Komendy Miejskiej PSP w Białymstoku zwyciężył w każdej konkurencji ww. Turnieju. Pożarniczy tor przeszkód 100 m pokonał w czasie 17,36 s., a wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na trzecie piętro zajęło mu 14,92 s. Dzięki tym czasom zwyciężył w klasyfikacji indywidualnej. Zdobył 3 puchary oraz nagrody rzeczowe,
  • powołanie do reprezentacji Polski na jedne z największych na świecie strażackich zawodów sportowych, które odbyły się w dniach 17-24 lipca w Celje na Słowenii. Funkcjonariusz Komendy Miejskiej PSP w Białymstoku reprezentował z sukcesami nasz kraj we wszystkich konkurencjach sportu pożarniczego. Jako jedyny zawodnik kadry narodowej pięciokrotnie stawał na podium. Po zaciętej rywalizacji na świetnie przygotowanych obiektach sportowych, reprezentacja Polski uplasowała się na drugim miejscu, zdobywając srebrny medal,
  • powołanie do reprezentacji Polski w Międzynarodowych Mistrzostwach w Sporcie Pożarniczym „Odessos Cup – 2022”, które odbyły się w dniach 25-30 września 2022 roku w Warnie (Bułgaria), gdzie Reprezentacja Polski uplasowała się na II miejscu w klasyfikacji generalnej Mistrzostw. Funkcjonariusz Komendy Miejskiej PSP w Białymstoku, jako jeden z najlepszych zawodników naszej Reprezentacji zakwalifikował się do biegu o Puchar Prezydenta we wspinaniu przy użyciu drabiny hakowej. W półfinale uzyskał drugi wynik i awans do wielkiego Finału. Ostatecznie stanął na III stopniu podium. Odebrał również brązowy medal za zmagania w konkurencji sztafeta pożarnicza 4x100m z przeszkodami.

Gratulujemy Rafałowi oraz życzymy dalszych sukcesów!

Opracowanie: kpt. Rafał Sieliwoniuk, st. kpt. Elżbieta Makarowska

Zdjęcia: KG PSP