W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar poddasza

16.04.2021

Zdjęcie przedstawia samochody pożarnicze w czasie działań ratowniczo gaśniczych

16 kwietnia około godziny 5.55 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Chorzowie zostały zadysponowane do pożaru poddasza przy ul. 11-go Listopada.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym stwierdził, że palą się śmieci na spoczniku schodów przed wejściem na strych. Na szczęście przed przybyciem straży pożarnej pożar został częściowo ugaszony przez lokatorów budynku. Nikt nie wymagał pomocy medycznej.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru jednym prądem wody z szybkiego natarcia. Po ugaszeniu pożaru dokonano sprawdzenia strychu (niezamieszkany) oraz mieszkań w budynku - brak osób poszkodowanych. Dokonano pomiarów tlenku węgla - pomiary nie wykazały stężenia mierzonej substancji.

W wyniku pożaru nadpaleniu uległy deski na spoczniku przed wejściem na strych (4 kondygnacja). Strażacy dokonali rozbiórki 2,5 metra kw. desek. Okopceniu uległ sufit i ściany na klatce schodowej w miejscu pożaru. Ewakuacji nie prowadzono. Po przekazaniu miejsca policji oraz pogotowiu technicznemu PGM zastępy wróciły do bazy.

Zdjęcia (3)