W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Święto Niepodległości

11.11.2020

Na fotografii widać strażaków ubranych w ubrania bojowe oraz Komendanta Miejskiego stojących w szyku na placu wewnętrznym Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie. Strażacy śpiewają hymn państwowy przy podniesionej fladze biało - czerwonej. Obok szyku strażaków stoją dwa samochody gaśnicze oraz drabina mechaniczna. W tle na murze budynku widnieje mural - logotyp Państwowej Straży Pożarnej.

11 listopada 2020 roku, z okazji  Narodowego Święta Niepodległości w całej Polsce oraz w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. W akcję „Niepodległa do Hymnu” włączyli się także strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie. Z okazji przypadającego dzisiaj święta w naszej jednostce uroczyście podniesiono flagi państwowe, a punktualnie o godz. 12.00. strażacy wspólnie odśpiewali hymn państwowy, upamiętniając w ten sposób 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W związku z obecną sytuacją epidemiczną w kraju i wynikającymi z niej ograniczeniami, upamiętnienie to odbyło się z zachowaniem wszelkich rygorów sanitarnych.