W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Działania specjalistycznej grupy ratownictwa chemiczno-ekologicznego na terenie powiatu gryfickiego

Ciężki samochód ratownictwa chemiczno-ekologicznego przy działaniach w Gryficach.

W dniu 19 lutego 2021 roku ok. godziny 13:30 Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Pomerania” działająca w ramach Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Koszalinie została zadysponowana przez Stanowisko Kierowania Komendanta Wojewódzkiego w Szczecinie do działań na terenie powiatu gryfickiego.
Z wstępnej informacji o zdarzeniu wynikało, że do jednego z urzędów dotarła niezidentyfikowana przesyłka z informacją o podłożeniu ładunków wybuchowych oraz dodatkowo z koperty wysypał się biały proszek i było podejrzenie skażenia substancją biologiczną. Działania SGRChem-Eko „Pomerania” na miejscu zdarzenia polegały na zabezpieczeniu działań Zastępu Rozpoznania Chemicznego z SGRChem-Eko „Gryf” z KM PSP w Szczecinie, przygotowaniu wstępnej dekontaminacji dla ratowników działających w strefie niebezpiecznej oraz przygotowaniu do ewentualnej dekontaminacji osób mających bezpośredni kontakt z substancją potencjalnie niebezpieczną. W wyniku działań przyrządy pomiarowe wskazały, że badana substancja nie stwarza zagrożenia i decyzją policji została zabezpieczona do dalszych czynności wyjaśniających. W działaniach z SGRChem-Eko „Pomerania” brały udział 4 zastepy.

Autor: st. kpt. Bartłomiej Góral
Zdjęcia: kpt. Marek Pacek

Zdjęcia (1)