W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Rzecznik Prasowy KM Koszalin

kpt. Bartosz Zawiałow

email: rzecznik.prasowy@kmpsp.koszalin.pl, oficer.prasowy@kmpsp.koszalin.pl

Zasady udzielania informacji środkom masowego przekazu

I. Działalność prasowo-informacyjną związaną z działaniami ratowniczymi prowadzi w zakresie swoich właściwości Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie - osobiście lub poprzez osoby wskazane poniżej:

Dyżurny stanowiska kierowania – tel. 94 345 52 41 całodobowo może udzielać informacji środkom masowego przekazu, z uwzględnieniem priorytetów związanych z bieżącą obsługą stanowiska kierowania i działaniami ratowniczymi.

Oficer Prasowy – tel. 793 920 998 upoważniony do udzielania informacji w godzinach urzędowania komendy 730-1530 lub jeśli jest obecny na miejscu prowadzenia działań ratowniczych

Kierujący Działaniem Ratowniczym - (oznakowany specjalną kamizelką) na miejscu prowadzenia działań ratowniczych zadania informacyjne może realizować samodzielnie lub przy pomocy osoby przez niego wyznaczonej. Kierujący Działaniem Ratowniczym lub Oficer Prasowy może udzielać informacji z uwzględnieniem zapewnienia ciągłości działań ratowniczych i bezpieczeństwa dziennikarzy. Może wyrazić zgodę na wejście dziennikarzy na teren działań ratowniczych w pełnym lub ograniczonym zakresie z uwzględnieniem zgody właściciela lub administratora obiektu. Zgoda ta nie jest wymagana wobec dziennikarza zbierającego informacje, nagrywającego dźwięk, fotografującego lub filmującego miejsce wykonywania czynności na terenie ogólnodostępnym.

II. Działalność prasowo-informacyjną o działaniach innych niż działania ratowniczeprowadzi w zakresie swoich właściwości Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie - osobiście lub poprzez Oficera Prasowego

Zapytania można kierować:

- pisemnie adres komendy,

- drogą telefoniczną tel. stacjonarny 94 345 52 00 + komórka 793 920 998

- drogą faxową 94 345 52 50

- drogą elektroniczną: sekretariat@kmpsp.koszalin.pl

Odpowiedź na zadane pytanie będzie udzielona niezwłocznie, zgodnie z terminami określonymi w Ustawie o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. 2001 nr 112 poz. 1198)

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
21.01.2021 12:47 sekc. Piotr Kabata
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Samodzielne stanowisko ds. BHP
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Rzecznik Prasowy KM Koszalin 2.0 23.10.2023 11:33 kpt. Bartosz Zawiałow
Rzecznik Prasowy KM Koszalin 1.0 21.01.2021 12:47 sekc. Piotr Kabata

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}