Powrót

Sukces krośnieńskich strażaków na XXI Mistrzostwach woj. podkarpackiego w sporcie pożarniczym

04.06.2023

Na zdjęciu widzimy reprezentację Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie wraz z Komendantem Miejskim st. bryg. Zbigniewem Nowakiem. Ustawieni są w jednym szeregu na murawie stadionu. Na szyjach powieszone mają medale. Przed nimi znajdują się zdobyte puchary oraz nagrody rzeczowe m. in. elektronarzędzia oraz torba R1. Jeden ze strażaków trzyma w rękach symboliczny czek na kwotę 10 000 zł jako nagrodę finansową dla drużyny za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

W dniach 31.05 i 4.06.2023 roku w Rzeszowie i Baranowie Sandomierskim odbyły się XXI Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Sporcie Pożarniczym. W zawodach wzięli udział strażacy z 21 Komend Miejskich i Powiatowych PSP. Strażacy rywalizowali w czterech konkurencjach:

1. Pożarniczy tor przeszkód 100 metrów.
  2. Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na trzecie piętro wspinalni.

- st. sekc. Michał Leszczak.

W konkurencjach indywidualnych wysokie miejsca zajął st. kpt. Dariusz Liput.Zajął on 4-te miejsce w konkurencji Pożarniczy tor przeszkód 100 metrów z czasem 19,02 s., 1-sze miejsce w konkurencji wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na trzecie piętro wspinalni z czasem 16,59 s. oraz 1-sze miejsce w dwuboju pożarniczym składającym się z dwóch wymienionych powyżej konkurencji z łącznym czasem 35,61 s.

W konkurencjach drużynowych reprezentacja KM PSP w Krośnie zajęła również wysokie miejsca.

W konkurencji Pożarniczy tor przeszkód 100 metrów drużyna zajęła 4-te miejsce z wynikiem 80,87 s. będącym sumą czasów czterech najlepszych zawodników reprezentacji.

W konkurencji Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na trzecie piętro wspinalni drużyna zajęła 2-gie miejsce z wynikiem 80,45 s. będącym sumą czasów czterech najlepszych zawodników reprezentacji.

W konkurencji sztafeta pożarnicza 4 x 100 metrów drużyna zajęła 2-gie miejsce z czasem 66,73 s.

W konkurencji pożarnicze ćwiczenie bojowe nasza drużyna okazała się bezkonkurencyjna zajmując 1-sze miejsce z czasem 27,05 s. To nie wiele gorszy czas od własnego aktualnego rekordu województwa podkarpackiego, który wynosi 26,33 s, ustanowiony przez krośnieńską drużynę w 2017 r. podczas XVIII Mistrzostw Województwa Podkarpackiego w Sporcie Pożarniczym.

Uzyskane wyniki pozwoliły reprezentacji Komendy Miejskiej PSP w Krośnie na zajęcie 1-szego miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw. Miejsce drugie zajęła Komenda Powiatowa PSP w Brzozowie, miejsce trzecie Komenda Powiatowa PSP w Jaśle.

{"register":{"columns":[]}}