W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

mł. bryg. Marcin Swenderski

Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Legnicy

Swenderski

mł. bryg. mgr inż. Marcin Swenderski - służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął w 1999 r. Jest absolwentem Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie oraz Szkoły Głównej Służby Pożarniczej ( I i II stopnia ). W trakcie służby podnosił swoje kwalifikacje zawodowe kończąc studia podyplomowe  w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w zakresie „ Zapobieganie pożarom i awariom”. Obecnie jest w trakcie studiów podyplomowych na Uniwersytecie Wrocławskim w zakresie „ Bezpieczeństwo wewnętrzne w działaniach administracji publicznej – sytuacje zagrożenia”. Od początku służby stałej związany był z jednostką ratowniczo-gaśniczą nr 2 w Legnicy, gdzie zajmował kolejno stanowiska: dowódcy zastępu, dowódcy sekcji, zastępcy dowódcy zmiany, dowódcy zmiany. Od roku 2013 pełnił funkcję kierownika sekcji kontrolno-rozpoznawczej w Komendzie Miejskiej PSP
w Legnicy. Z dniem 14 czerwca 2019 r. Dolnośląski Komendant Wojewódzki powierzył mł. bryg. Marcinowi Swenderskiemu obowiązki zastępcy komendanta miejskiego PSP w Legnicy.
Podczas służby wielokrotnie nagradzany przez komendantów wyższego szczebla za udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych jak i za wzorowe pełnienie obowiązków służbowych, między  innymi:
•    brązowym medalem „ Za zasługi dla pożarnictwa”,
•    brązową odznaką „ Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej”,
•    srebrnym medalem „ Za zasługi dla pożarnictwa”.

 

{"register":{"columns":[]}}