W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

st. bryg. Wojciech Huk

Komendant Miejski PSP w Legnicy

Wojciech Huk

st. bryg. mgr inż. Wojciech Huk– służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął w 1995 roku. Jest absolwentem Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu oraz Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. W trakcie służby podnosił kwalifikacje kończąc m.in. studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz studia podyplomowe w Wyższej Szkoły Medycznej w Legnicy.

Od pierwszych dni służby stałej związany był z wydziałem operacyjno-szkoleniowym, kwatermistrzowsko – technicznym oraz z Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą nr 2 w Legnicy, zapoznając się z obszarem i charakterem służby poszczególnych komórek organizacyjnych komendy, wyrabiając umiejętność kierowania zespołem ludzkim. Jako dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej i jednocześnie dowódca Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Legnica 2“ w dużej mierze przyczynił się do rozwoju ochrony oraz poprawy jakości środowiska regionu.

Należy podkreślić duże zaangażowanie bryg. Wojciecha Huka w działalność sportową. Ma wysokie osiągnięcia w turniejach piłki nożnej oraz piłki siatkowej. Pełnił funkcję selekcjonera Reprezentacji Polski strażaków w halową piłkę nożną a od ponad 20 lat jest trenerem reprezentacji województwa dolnośląskiego  w piłce halowej.

W kwietniu 2016 roku funkcjonariusza powołano na stanowisko zastępcy komendanta, a następnie w styczniu 2019 roku na Komendanta Miejskiego PSP w Legnicy. W dotychczasowej służbie odznaczany był wielokrotnie, między innymi przez Ministra Środowiska Odznaką Honorową za zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,  przez Ministra MSWiA Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”  oraz  Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

 

 

 

{"register":{"columns":[]}}