W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Doskonalenie zawodowe

09.09.2020

W dniach 7-9 września odbył się cykl spotkań strażaków w firmie SCANIA POLSKA w miejscowości Klonówiec mający na celu zapoznanie zmian służbowych z budową pojazdów ciężarowych, w których materiałem pędnym jest gaz LNG.

Widoczne dwa zbiorniki z gazem LNG zabudowane na samochodzie ciężarowym. W tle widoczni szkolący się strażacy ratownicy.

Pojazdy zasilane gazem LNG (ang. liquefied natural gas) są coraz częściej spotykane na polskich drogach, dlatego dzięki uprzejmości firmy SCANIA POLSKA, na terenie siedziby ich firmy strażacy mogli zapoznać się z budową pojazdów ciężarowych, sposobem działania instalacji LNG, a także z rozwiązaniami technicznymi stosowanych w pojazdach ciężarowych napędzanych skroplonym gazem ziemnym. Dyskutowano ponadto nad ewentualnymi procedurami postępowania w przypadku awarii. W ramach przypomnienia omówiono zasady BHP w trakcie prowadzenia działań ratowniczych, w szczególności analizując zdarzenia związane z substancjami palnymi.
Przeprowadzone spotkanie było jednym ze szkoleń strażaków Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lesznie w ramach doskonalenia zawodowego.

Tekst: asp. Krzysztof Przezbórski
Zdjęcia: mł. bryg. Jakub Stryjak, asp. Krzysztof Przezbórski

Zdjęcia (10)