W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

DZIEŃ FLAGI PAŃSTWOWEJ

02.05.2021

W dniu 2 maja 2021 roku, w związku z obchodzonym w Polsce Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie odbył się uroczysty apel leszczyńskich strażaków. O godzinie 8:00 przed budynkiem komendy rozpoczęła się zbiórka, która z uwagi na panującą sytuację miała niecodzienny i bardzo ograniczony wymiar.

Strażacy stoją obok masztu z flagą polski.

W asyście funkcjonariuszy leszczyńskiej komendy podniesiono na maszt flagę państwową. Ta podniosła chwila z pewnością uzmysłowiła nam jak wielką wartością dla Narodu jest flaga – symbol tożsamości i wartości w niej, równie symbolicznie, zawartych.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to święto państwowe obchodzone od 2004 roku. Jego celem jest przede wszystkim rozpowszechnienie wiedzy o polskich symbolach narodowych, rodzimych tradycjach patriotycznych oraz historii naszej ojczyzny. Świętując ten dzień należy przede wszystkim pamiętać, że flaga to narodowy symbol, do którego należy odnosić się z wyjątkowym szacunkiem.

Opracowanie: asp. Dominik Wels  

Zdjęcia – archiwum KM PSP Leszno.

Zdjęcia (6)