W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Poważny wypadek

22.08.2020

22 sierpnia 2020 o godzinie 15.45 do leszczyńskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym, do jakiego doszło na Drodze Wojewódzkiej Nr 323, pomiędzy miejscowościami Leszno - Henrykowo. Przybyłe na miejsce zastępy straży pożarnej zastały pojazdy po zderzeniu: Renault Master znajdował się na środku drogi, natomiast samochód osobowy Renault Laguna w rowie.

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego wraz ratownikami medycznymi i strażakami.

Kierowca samochodu osobowego był uwięziony w pojeździe, natomiast pozostałe osoby podróżujące pojazdami znajdowały się na zewnątrz. Strażacy zabezpieczyli teren działań i rozłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach. Przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonano dostęp do kierowcy samochodu osobowego, któremu udzielono kwalifikowanej pomocy przedmedycznej. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały trzy śmigłowce LPR, dla których wyznaczono i przygotowano lądowisko. Pod nadzorem Zespołów Ratownictwa Medycznego poszkodowanych przetransportowano do karetek oraz śmigłowców LPR. Po zakończonych czynnościach dochodzeniowych prowadzonych przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, usunięto resztki powypadkowe oraz płyny eksploatacyjne z jezdni.
Opracowanie: mł. bryg. Rafał Wypych – Oficer Prasowy KM PSP Leszno.
Zdjęcia – Archiwum KM PSP Leszno.

Zdjęcia (6)