W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar kotłowni w Smyczynie

W dniu 16 października 2020 roku o godzinie 01:34 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w pomieszczeniu kotłowni zlokalizowanej przy domu jednorodzinnym w Smyczynie, gm. Lipno.

Wnętrze garażu z widocznymi elementami spalonymi i osmolonymi. Na posadzce porozrzucane elementy wyposażenia garażu. W głębi widoczny piec na paliwo stałe.

Ze względu na charakter zdarzenia dyspozytor zadysponował 5 zastępów z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Lesznie oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z Lipna i Wilkowic. Pierwszy przybyły na miejsce zdarzenia zastęp zastał mieszkańców domu jednorodzinnego na zewnątrz budynku oraz ugaszony przez właściciela pożar. Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ubrani w aparaty ochrony układu oddechowego wynieśli nadpalone elementy z pomieszczenia kotłowni i obficie zlali je wodą. Pomieszczenie kotłowni zostało sprawdzone przy użyci kamery termowizyjnej w celu zlokalizowania innych zarzewi ognia. Dodatkowo cały budynek został sprawdzony przy użyciu detektora wielogazowego na występowanie tlenku węgla. Działania zakończyły się po godz. 02:30. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie zasilacza awaryjnego UPS. Straty wstępnie oszacowano na 5 tys. zł, natomiast uratowane mienie na wartość 150 tys. zł.

Opracowanie: asp. Dominik Wels

Zdjęcia: Archiwum KM PSP w Lesznie

Zdjęcia (3)