W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar na drodze ekspresowej S5.

23.09.2020

23 września 2020 o godzinie 08.18 do leszczyńskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu ciężarowego z naczepą na odcinku drogi ekspresowej S 5 przebiegającego na wysokości miejscowości Rydzyna.

Widoczne uszkodzenia bariery dźwiękoszczelnej oraz bariery ochronnej autostrady S5.

Po dojeździe na miejsce strażacy ustalili, że pożarem objęta była naczepa samochodu ciężarowego, która została odłączona od ciągnika siodłowego przez kierowcę na pasie awaryjnym drogi S5.  Strażacy podali dwa prądy wody w natarciu na palącą się naczepę samochodu czym pożar stłumiono. Następnie podano dwa prądy piany ciężkiej w celu ugaszenia palącego się na naczepie przewożonego ładunku. Podczas gaszenia pożaru sukcesywnie usuwano nadpalony ładunek  oraz dogaszano na poboczu drogi. Po wyładowaniu  uszkodzonego towaru i odholowaniu spalonej naczepy przez właściciela, resztki po pożarowe zostały usunięte z drogi przez służbę porządkową S5. W działaniach gaśniczych, które trwały 6 godzin, uczestniczyło 6 zastępów straży pożarnej w liczbie 19 strażaków. Wstępne szacunkowe straty materialne wyniosły 650 tys. złotych.

Opracowanie: mł. bryg. Rafał Wypych – Oficer Prasowy KM PSP Leszno.

Zdjęcia – Archiwum KM PSP Leszno.

 

Zdjęcia (6)