W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

POŻAR NIE OSZCZĘDZIŁ KOLEJNEJ RODZINY

19.04.2021

Wieczorem 19 kwietnia otrzymaliśmy zawiadomienie o pożarze poddasza domu jednorodzinnego. Niezwłocznie na ul. Okrężną w Lasocicach wysłano samochody gaśnicze z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych: Wilkowice, Dąbcze oraz Święciechowa.

Strażacy z drabiny gaszą pożar.

Również samochód gaśniczy oraz drabina mechaniczna z JRG w Lesznie dojechały na miejsce zdarzenia.

Strażacy zastali palące się poszycie dachu oraz dym wydobywający się z poddasza budynku.

Rozwiniecie dwóch linii gaśniczych pozwoliło opanować żywioł i rozpocząć dalsze prace towarzyszące tj. rozbiórkowe sufitu podwieszanego i nadpalonego poszycia dachowego. Niezbędne było również udzielenie pomocy medycznej dwóm kobietom, które ewakuowały się z budynku przed przyjazdem strażaków. Po przebadaniu przez obsadę zespołu ratownictwa medycznego osoby te pozostały na miejscu zdarzenia.

To kolejny przykład, w którym prawdopodobnie awaria instalacji elektrycznej spowodowała duże straty materialne, które wstępnie oszacowano na 180 tys. złotych.

Działania strażaków zostały zakończone zabezpieczeniem dachu plandeką, która  tymczasowo uchroni budynek przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

 

Opracowanie: mł. kpt. Szymon Kurpisz

Zdjęcia: Archiwum KM PSP w Lesznie

Zdjęcia (6)