SPORTOWY TYDZIEŃ LESZCZYŃSKICH STRAŻAKÓW

12.09.2021

Reprezentacja Komendy Miejskiej PSP w Lesznie brała udział w XXXVII Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski Strażaków w Tenisie Stołowym w dniach 6-9 września 2021roku, w Gliwicach. W klasyfikacji drużynowej funkcjonariusze Komendy Miejskiej PSP w Lesznie zajęli 11 miejsce, natomiast w klasyfikacji indywidualnej st. str. Krzysztof Drzewiecki zajął miejsca w przedziale 25-32, natomiast asp. Piotr Mulczyński uplasował się na pozycji w przedziale 33-48.

Dwóch zawodników stoi z rowerami na tle samochodu strażackiego.

W dniu 12 września 2021 roku leszczyńscy strażacy brali udział w Mistrzostwa Polski Strażaków w kolarstwie szosowym które odbyły się w Pyrzycach w ramach szosowych klasyków Pomorze Zachodnie Tour. Mistrzostwa Polski Państwowej Straży Pożarnej Honorowym Patronatem objął nadbrygadier Andrzej Bartkowiak. Na linii startu stanęło 27 kolarzy (strażaków) wśród nich jedna kobieta Justyna Dudek – reprezentująca Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Czarnkowie. Strażacy mieli do pokonania dystans 94 kilometrów. Komendę Miejską PSP w Lesznie reprezentowali st.str. Wojciech Katarzyński oraz asp. Piotr Mulczyński
W kategorii M20 - drugie miejsce zajął st.str. Wojciech Katarzyński z czasem  2:55:05.

W kategorii M40 – ósme miejsce zajął Piotr Mulczyński z czasem 2:45:42.

Również 12 września 2021 roku odbył się XXVI Półmaraton Jaworski o Puchar Burmistrza Jawora i XIII Bieg Strażacki im. Adriana Kotkowskiego. Na starcie stanęło blisko 200 biegaczy z całej Polski. Reprezentujący Komendę Miejską PSP w Lesznie asp. Tomasz Musiał zajął 5 miejsce w kategori OPEN i 3 miejsce w kategori OPEN „Straż Pożarna”. Trasa biegu prowadziła przez tereny górzyste Jawora i okolic, bieg był bardzo wymagający.

Informację sporządził: mł.bryg. Jakub Stryjak

Zdjęcia: archiwum KM PSP Leszno