W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Strażacy w hołdzie Niepodległej

Dzisiaj, 11 listopada 2020 r. obchodzimy 102 rocznicę odzyskania niepodległości. Święto niepodległości jest idealną okazją aby pobudzić patriotyzm u wszystkich Polaków.

Strażak stoi na baczność i salutuje. W tle strażacy wciągają flagę narodową na maszt.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie również zadbali o to, aby w sposób uroczysty kultywować akcję „Niepodległa do Hymnu”, która została zapoczątkowana w 2018 r. w stulecie odzyskania niepodległości.

Przy akompaniamencie „Mazurka Dąbrowskiego”, na maszt przed komendą została wciągnięta biało-czerwona flaga narodowa. To nasze symbole narodowe, o których zapomnieć nie możemy, do których musimy odnosić się z należytym szacunkiem
i honorem.

Zachęcamy wszystkich rodaków, aby w ten sam sposób, w gronie rodzinnym pobudzić nasz patriotyzm i uczcić to niezwykle ważne święto.

Opracowanie: mł. kpt. Szymon Kurpisz

Zdjęcia: Archiwum KM PSP w Lesznie

Zdjęcia (5)