W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Tragiczny wypadek.

8 października 2020 o godzinie 11.17 do leszczyńskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym, do jakiego doszło na Drodze Powiatowej łączącej gminę Włoszakowice z gminą Wijewo, przebiegającej przez miejscowość Zaborówiec.

Radiowóz stoi zaparkowany na poboczu. Obok stoją trzy samochody typu BUS wszystkie w kolorze białym. W powietrzu widoczny śmigłowiec LPR.

Przybyłe na miejsce zastępy straży pożarnej zastały pojazdy po zderzeniu; Peugeot Boxer stał częściowo na jezdni i chodniku na pasie ruchu w kierunku Brenna, Fiat Ducato stał częściowo na drugim pasie ruchu i poboczu. Droga była całkowicie zablokowana. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia strażacy udzielili Kwalifikowanej Pomocy Przedmedycznej osobom biorącym udział w zdarzeniu. Niestety pomimo podjętych wysiłków, przybyły na miejsce lekarz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego stwierdził zgon dwóch osób.  Jednocześnie rozłączono akumulatory w uszkodzonych pojazdach. Po zakończonych czynnościach dochodzeniowych prowadzonych przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, usunięto resztki powypadkowe oraz płyny eksploatacyjne z jezdni.

Opracowanie: mł. bryg. Rafał Wypych – Oficer Prasowy KM PSP Leszno.

Zdjęcia – Archiwum KM PSP Leszno.

Zdjęcia (6)