Wydeptany sukces
21.06.2026
W dniu 21 czerwca 2026 r. w Myśliborzu odbyły się 5. Mistrzostwa Polski Strażaków w Kolarstwie Szosowym - kryterium uliczne. Zawody przeprowadzone zostały w ramach „V Kolarskiego Kryterium Ulicznego o Puchar Burmistrza Myśliborza”.
Do Myśliborza (woj. zachodniopomorskie) udała się trójka reprezentantów Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie w składzie: st. kpt. Jakub Angier, st. sztab. Piotr Mulczyński, st. sekc. Kamil Jędrzychowski. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 30 km w bardzo ekstremalnych warunkach. Reprezentacja naszej komendy po raz kolejny wykazała dużo zaangażowania i determinacji, czego efektem były miejsca w ścisłej czołówce poszczególnych kategorii każdego z naszych zawodników. Najlepszym leszczyńskim strażakiem okazał się Piotr Mulczyński, który w kategorii M5 strażaków uplasował się na trzecim miejscu.
Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym strażakom, w sposób szczególny st. asp. Piotrowi Mulczyńskiemu, który wywalczył kolejne trofeum w swojej strażackiej służbie.
Opracowanie: st. kpt. Szymon Kurpisz
Zdjęcia: Maciej Iwko, KM PSP Leszno