W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wypadki na Drodze Krajowej Nr 12

31.07.2020

31.07.2020 o godzinie 11.20 do leszczyńskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym, do jakiego doszło na Drodze Krajowej Nr 12, pomiędzy miejscowościami Kąkolewo - Garzyn. Przybyłe na miejsce zastępy straży pożarnej zastały samochody osobowe po kolizji drogowej, natomiast osoby podróżujące nimi znajdowały się poza pojazdami, pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Stojący na drodze śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz ratownicy medyczni i strażacy transportujący poszkodowanego. W tle samochód strażacki oraz zabudowania.

Strażacy zabezpieczyli teren działań i rozłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach. Po zakończonych czynnościach dochodzeniowych prowadzonych przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, usunięto resztki powypadkowe.
W tym samym dniu, o godzinie 17.33 i na tej samej trasie doszło do kolejnego zdarzenia drogowego z udziałem ciągnika rolniczego oraz samochodu osobowego. Po dojeździe na miejsce strażacy zabezpieczyli teren działań. Osoby uczestniczące w zdarzeniu znajdowały się pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego. W uszkodzonych pojazdach rozłączono akumulatory. Po czynnościach dochodzeniowych prowadzonych przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Lesznie strażacy udzielili pomocy w usunięciu uszkodzonego ciągnika rolniczego i przyczepy z drogi, a następnie usunęli resztki powypadkowe i powstałą w wyniku wypadku plamę oleju.

Opracowanie: mł. bryg. Rafał Wypych – Oficer Prasowy KM PSP Leszno.
Zdjęcia – Archiwum KM PSP Leszno.

Zdjęcia (10)