W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

XII warsztaty prewencyjne „Bezpieczeństwo pożarowe w praktyce projektowej”

07.05.2024

W dniu 7 maja 2024 r. w Zamku Królewskim w Rydzynie odbyły się XII warsztaty prewencyjne pn. „Bezpieczeństwo pożarowe w praktyce projektowej”, nad którymi patronat objął Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.

Strażak przemawia do osób siedzących w pomieszczeniu. Obok ekran z prezentacją.

Przedsięwzięcie, które zostało zorganizowane przy współpracy Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa Oddział w Lesznie, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie oraz C&C Partners Sp. z o.o. z/s w Lesznie, cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Otwarcia warsztatów dokonał st. bryg. Tomasz Wiśniewski- p.o. Zastępcy Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, który wygłosił również pierwszą prelekcje. Korzystając z okazji st. bryg. Tomasz Wiśniewski przeprowadził także wizytację Komendy Miejskiej PSP w Lesznie spotykając się m.in. z funkcjonariuszami JRG.

Warsztaty kierowane były między innymi do pracowników i funkcjonariuszy pionów kontrolno-rozpoznawczych komend PSP, przedstawicieli biur projektowych, rzeczoznawców ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych, członków SITP oraz innych stowarzyszeń technicznych, przedstawicieli samorządu odpowiedzialnych za bezpieczeństwo pożarowe.

Program warsztatów skoncentrowany był na omówienie zasad bezpieczeństwa pożarowego stosowanych współcześnie w procesie projektowania budynków i obiektów. W poszczególnych blokach tematycznych poruszono tematykę związaną:

  • ze stratami materialnymi na przykładzie dochodzeń popożarowywch,
  • z zarządzaniem bezpieczeństwem fizycznym i pożarowym przy wykorzystaniu systemu SIUP,
  • z bezpieczeństwem instalacji fotowoltaicznych oraz dachów, na których są one montowane,
  • z bezpieczeństwem pożarowym miejsc magazynowania/wytwarzania odpadów,
  • z błędami uzgadnianych dokumentacji projektowych,
  • z bezpieczeństwem obiektów budowlanych wykonywanych w technologii prefabrykacji betonowej,
  • z niezgodnościami w eksploatacji obiektów logistycznych zabezpieczonych instalacją tryskaczową,
  • z nietypowymi rozwiązaniami przeciwpożarowymi zamknięć otworów zastosowanych w obiektach budowlanych,
  • z bezpieczeństwem pożarowym obiektów w świetle wymogów ubezpieczycieli.

Wszystkim gościom oraz prelegentom dziękujemy za liczne przybycie. Dziękujemy za aktywne włączanie się w dyskusję i próbę znalezienia odpowiedzi na nurtujące pytania.

 Opracowanie: kpt. Szymon Kurpisz

Zdjęcia: kpt. Szymon Kurpisz, kpt. Paweł Wolniczak

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}