W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ćwiczenia na obiekcie PEC

24.05.2021

Na tle zakładu widać samochody pożarnicze zasilające się z hydrantów zewnętrznych i podające wodę na plac. Dodatkowo przy instalacji przy budynku sprawiono drabinę mechaniczna z koszem.

W dniach 24-26 maja 2021 roku odbył się cykl szkoleń na obiekcie Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Suwałkach. Nasi strażacy dzięki uprzejmości pracowników zostali oprowadzeni po zakładzie, gdzie mieli okazję zapoznać się z całym procesem wytwarzania energii ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń jakie mogą występować na obiekcie. Szczególne zainteresowanie przyciągnął nowy budynek instalacji biomasy. Po części teoretycznej przeprowadzono ćwiczenie praktyczne polegające na podaniu jak największej ilości wody na plac składowy biomasy (organizacja zaopatrzenia wodnego) oraz ewakuacji z dachu hali produkcyjnej manekina przy użyciu drabiny mechanicznej. W ćwiczeniach oprócz zastępów z JRG nr 1 i JRG nr 2 uczestniczyli również druhowie z OSP w Płocicznie.

Dziękujemy dla Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Suwałkach za możliwość przeprowadzenia ćwiczeń. 

Opracowanie: st. kpt. Michał Poradowski - KM PSP w Suwałkach

Zdjęcia: st. kpt. Michał Poradowski - KM PSP w Suwałkach

Zdjęcia (1)