W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar w budynku wielorodzinnym - Suwałki

06.06.2021

6 czerwca 2021 roku, po godzinie 4 dyżurny Stanowiska Kierowania KM PSP w Suwałkach otrzymał zgłoszenie o pożarze w budynku wielorodzinnym wielokondygnacyjnym w Suwałkach.

Zdjęcie obrazuje wypalone ściany i futrynę okna oraz hełm strażacki.

Do działań natychmiast zadysponowano 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej (dwa
z JRG Nr 2 i jeden z JRG Nr 1), a następnie skierowano OSP w Potaszni.

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów stwierdzono, że doszło do pożaru na jednym z balkonów I piętra budynku. Policja prowadzi ewakuację mieszkańców z klatki gdzie doszło do zdarzenia, gdyż zagrożone rozprzestrzenieniem się ognia jest mieszkanie bezpośrednio przyległe do miejsca pożaru oraz sąsiednie lokale. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczaniu miejsca zdarzenia,  wprowadzeniu do wewnątrz budynku roty w sprzęcie ochrony dróg oddechowych z linią gaśniczą. W tym samym czasie ratownicy przystąpili do oddymienia i przewietrzenia mieszkania oraz klatki schodowej. W wyniku podjętych działań gaśniczych, pożar praktycznie został zlokalizowany na balkonie mieszkania i tylko w niedużym stopniu zdołał się rozprzestrzenić do pomieszczeń.   

Opracowanie: bryg. Kazimierz Golubiewski, KM PSP w Suwałkach

Zdjęcie: st. ogn. Paweł Szlaszyński, KM PSP w Suwałkach