XXXVIII Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w piłce siatkowej

29.03.2023

Strażak na tle samochodów pożarniczych z nagrodą za najlepszego libero

W dniach 27-29 marca 2023 r. w Puławach w hali „Grupa Azoty Arena” zostały rozegrane XXXVIII Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w piłce siatkowej. Do rozgrywek zgłosiło się 14 drużyn reprezentujących swoje województwa oraz szkoły PSP. Pierwszym etapem turnieju były rozgrywki grupowe, do których drużyny zostały przydzielone w drodze losowania. Następnie najlepsze drużyny awansowały do ćwierćfinału, gdzie rozgrywała się walka o strefę medalową. W finale turnieju drużyna reprezentująca woj. śląskie pokonała woj. łódzkie i po raz 5-ty z rzędu zdobyła tytuł Mistrza Polski. Na najniższym stopniu podium stanęli siatkarze reprezentujący KW PSP w Białymstoku, którzy w meczu o brąz pokonali reprezentację gospodarzy KW PSP w Lublinie. Najlepsi zawodnicy turnieju zostali wyróżnieni nagrodami indywidualnymi, a wśród nich znalazło się dwóch zawodników województwa podlaskiego. Najlepszym przyjmującym turnieju został Mariusz Szlejter (KP PSP Augustów), a najlepszym libero wybrano Jakuba Krupińskiego (KM PSP Suwałki).

Opracowanie: mł. asp. Krupiński Jakub, KM PSP w Suwałach,

Zdjęcia: st. kpt. Michał Poradowski, KM PSP w Suwałach.