W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ćwiczenia w Leśnictwie Baranowice

26.06.2021

Strażacy w mundurach bojowych stojący w dwuszeregu na podsumowaniu ćwiczeń, w tle las.

W minioną sobotę 26.06. 2021 roku w Leśnictwie Baranowice odbyły się coroczne ćwiczenia sprawdzające Powiatowy Plan Ratowniczy. W ćwiczniach uczestniczyli strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Żorach, strażacy z wszystkich ochotniczych straży pożarnych w powiecie, a także przedstawiciele Nadleśnictwa Rybnik oraz Urzędu Miasta Żory.

Założeniem ćwiczeń było dostarczenie wody z punktu czerpania na wypadek pożaru lasu do pozorowanego pożaru oddalonego o kilkaset metrów. Podczas ćwiczeń sprawdzono sprzęt, możliwości poruszania się pojazdów po drogach leśnych, a także organizację łączności radiowej dla tego typu pożarów. 

Na koniec Komendant Miejski PSP w Żorach bryg. Marek Zdziebło podsumował ćwiczenia oraz podziękował wszystkim przybyłym za uczestnictwo i zaangażowanie. 

Opracowanie: KM PSP Żory

Zdjęcia: dh Sławomir Gałuszka

 

Zdjęcia (5)